Hanza Pałac

 

Wyjazdy wakacyjne wiążą się zawsze z dużymi oczekiwaniami…

W tym roku odkryliśmy niesamowite miejsce – Hanza Pałac Wellness & SPA w Rulewie (niedaleko Grudziądza). Czterogwiazdkowy hotel malowniczo położony u wrót Borów Tucholskich, otoczony pięknym parkiem z okazałym starodrzewiem, soczyście zieloną murawą i oczkami wodnymi poprzecinanymi romantycznymi mostkami, nie zawiódł naszych oczekiwań.

 

Hanza Pałac

 

Hanza Pałac w Rulewie

 

Ustronne położenie, bliskość Borów Tucholskich, park i pokryte rzęsą stawy cieszyły nie tylko nas. Każdego ranka budziły nas radosne głosy nawołujących się w gałęziach drzew ptaków, a wieczorami rozbrzmiewały wesoło cykające świerszcze.

 

Hanza Pałac w Rulewie

 

Radość sprawiała jednak nie tylko bliskość natury, ale również możliwość aktywnego odpoczynku. W hotelowym parku usytuowany jest rozbudowany park linowy z pięcioma trasami, różniącymi się trudnością przeszkód i wysokością usytuowania, czyli wielkością wyzwalanej w nas adrenaliny i satysfakcji z ich pokonania. Ciekawostką jest trasa Tandem, którą można pokonać jedynie we dwójkę. Satysfakcję zapewnia też zjazd tyrolski nad parkowym stawem, drzewo wspinaczkowe, skok wahadłowy i skok pionowy, zwany przez instruktorów skokiem samobójcy. Polecamy szczególnie dwie ostatnie atrakcje. I nie martwcie się, jeżeli stojąc na drewnianej platformie skoku samobójcy, usytuowanej 13 metrów nad twardą, bardzo twardą ziemią, po spojrzeniu w dół, rozpłaczecie się ze strachu. Jak stwierdziła rezolutnie Mała Lia Lepiej się rozpłakać, niż zginąć.

 

Hanza Pałac w Rulewie park linowy

 

Hanza Pałac

 

Ciekawe atrakcje czekają tu także na najmłodsze dzieci. Z myślą o nich przygotowano niskopołożoną trasę linową, duży park zabaw i zagrodę ze zwierzętami.

Jeżeli to za mało, zawsze można skorzystać z basenu i strefy spa albo wybrać się na spływ kajakowy nurtem Wdy lub też zwiedzić okoliczne zamki krzyżackie (Malbork, Świecie, Gniew). W pobliżu znajduje się również stadnina koni oraz jeziora z kąpieliskami.

 

Hanza Pałac

 

Hanza Pałac

 

Po spływie czy zabawie w Tarzana trzeba oczywiście coś zjeść, żeby odzyskać utraconą energię. W tym wypadku Hanza Pałac także nas nie zawiódł. Zarówno jedzenie oferowane w formie bufetu, jak i a’la carte, było bardzo dobre.

 

 

Hanza Pałac

 

Pięknie i ekstremalnie …

Dziękujemy Hanza! Na pewno wrócimy!

 

Hanza Pałac

 

Hanza Pałac

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz