Kup Misia

 

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w całym roku. Dni pełne radości, prezentów, kolęd i spotkań rodzinnych.

Jest jeszcze czas przedświąteczny. Okres, kiedy domy towarowe ogłuszają kolędami i oślepiają kolorowymi lampkami, a niezrażone tym tłumy konsumentów przeciskają się wśród stosów rozłożonych towarów. Wielu uważa, że ta komercjalizacja zabija prawdziwe wartości Świąt Bożego Narodzenia.
Czy jednak to, że sklepy i domy są dekorowane światełkami jest złe? Czy to że słychać świąteczną muzykę jest niewłaściwe? Co z tego, że sklepy kuszą nas towarami, kiedy przecież naszą tradycją jest obdarowywanie najbliższych m.in. kupionymi w sklepach przedmiotami.

Ilu ludzi tyle zdań… Wszystko zależy od punktu spojrzenia… Bez względu jednak na to, czy krytykujemy te komercję czy też biegamy z koszykiem w ręku od półki do półki, pamiętajmy o dodatkowym nakryciu, które postawimy na wigilijnym stole. Zauważmy, że coraz częściej za kolorowymi reklamami i dekoracjami kryje się jakaś dobroczynna akcja. Święta to wszak czas prezentów, które powinni otrzymać wszyscy, nie tylko nasi najbliżsi. Owszem, w Boże Narodzenie zapewne większość z nas zamknie się w domach, w rodzinnym gronie, przy suto zastawionych stołach. Pamiętajmy jednak, że nie każdy ma takie szczęście, nie każdy będzie mógł sobie na to pozwolić. W gorączce zakupów i przygotowań znajdźmy więc czas choćby na skromny gest solidarności z tymi, którzy nie mogą doświadczyć rodzinnego ciepła czy smaku dwunastu potraw.
Wspólnie pomagajmy potrzebującym, wspierając różnego rodzaju akcje charytatywne, jak np. Kup Misia.

Kup Misia to akcja charytatywna Fundacji TVN nie jesteś sam. Każdego roku fundacja razem z siecią Rossmann i portalem Allegro przygotowuje cztery pluszowe misie, które można kupić za 50 zł. Dochód ze sprzedaży misiów jest przekazywany na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji TVN.

Kup Misia 2015

 

W tym roku dla 4 niesamowitych misiów kreacje stworzyli: Gosia Baczyńska (Gosia), Łukasz Jemioł (Ala), Dawid Woliński (Oliwia), Tomasz Ossoliński (Szymon), a całkowity dochód zostanie przekazany na remont Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi. Misie można kupić w sklepach Rossmann albo na Allegro.

My przygarnęliśmy Gosię. Gosia to misiowa artystka-indywidualistka, zawsze elegancko ubrana. Pięknie maluje, ładnie śpiewa i piecze przepyszne ciasteczka. Ma swoje zdanie na każdy temat, ale nie lubi się spierać i kłócić. Uwielbia za to oglądać bajki, najlepiej w dobrym towarzystwie i z kubkiem kakao w łapce. Najbardziej na świecie kocha jednak przytulanie, bo to słabość każdego misia.

 

Podaruj Misia

 

Kup Misia 2015

Print Friendly, PDF & Email

1 comment on “Kup Misia”

Dodaj komentarz