Wrocławskie Afrykarium

Morze, gdy raz rzuci urok, na zawsze utrzyma cię w swej sieci cudów.

Twierdzi Jacques Yves Cousteau i trzeba przyznać – ma rację. Morskie krajobrazy pełne przedziwnych stworzeń i pięknych barw nieodparcie nas zachwycają. I to bez względu, czy obserwujemy je na ekranie telewizora, w akwarium, czy też samemu nurkując.

Wydaje się, że podobnie uważają wszyscy wrocławianie. Wystarczy odwiedzić galerię handlową Arkady, aby znaleźć potwierdzenie tych słów. Znajdujące się tam akwarium o wysokości 12 m, długości 8,5 m i szerokości 3,5 m zapiera dech w piersiach. Akwarium w Arkadach to jednak tylko kropla w morzu emocji, które dostarcza nam Afrykarium. Afrykarium to wielki budynek (długość 160 m, szerokość – 54 m i wysokość – 15-12 m), przypominający biblijną arkę Noego. W jego 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody żyją przedstawiciele zwierząt zamieszkujących plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i dżunglę dorzecza Kongo (vide: Afrykarium).

Jeśli chcecie z bliska, suchą stopą, przyjrzeć się rekinom, krokodylom, jeśli chcecie zobaczyć przepływające nad Wami płaszczki, musicie odwiedzić to miejsce.

Głębia zapiera dech w piersiach.

 

Afrykarium oceanarium

 

Afrykakrium we Wrocławiu

 

Żółw w Afrykarium

 

Wśród przebywających w Afrykarium ryb znajdziemy przedstawicielki śledzące najnowsze trendy w modzie. Żywe kolory strojów, żółte cienie do powiek i takaż szminka oraz botoks są tu na porządku dziennym 😉

 

Afrykarium

 

Ryby w Afrykarium

 

Oprócz miłośników mody, spotkamy tu również prawdziwych twardzieli…

 

krokodyl

 

murena-thelksinoe

 

i latające wolno, kolorowe ptaki.

 

ptaki-w-afrykarium

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz