Don Draper nigdy nie będzie nosić bransoletki. James Bond nigdy nie będzie nosić bransoletki.

Napisał (w wolnym tłumaczeniu) Oliver Franklin na łamach Magazynu GQ, cytując swoją małżonkę i streszczając tą wypowiedzią obszerne rozdziały podręczników etykiety i protokołu dyplomatycznego na temat męskiej biżuterii. Według autorów podręczników savoir vivre prawdziwy elegancki mężczyzna z biżuterii nosi jedynie spinki do mankietów, zegarek, autentyczny sygnet rodowy, ewentualnie obrączkę oraz skromny łańcuszek z krzyżykiem lub medalikiem (i to schowany pod koszulą). Natomiast kolczyki, pierścionki, łańcuszki i łańcuchy, bransoletki to elementy ubioru mężczyzny zniewieściałego lub pochodzącego z półświatka. Prawdziwemu eleganckiemu mężczyźnie one zatem nie przystoją.

Życie jednak zweryfikowało cytowaną wyżej wypowiedź. Krótki przegląd internetu dowodzi, że James Bond jednak nosi bransoletki.

James Bomd Daniel Craig

Czy wygląda przez to niemęsko i śmiesznie? Moim zdaniem nie. Przeciwnie. Dobrze dobrana bransoletka na męskim nadgarstku świadczy o wyczuciu smaku i dobrym guście. Wygląda zadziornie, podkreślając męskie ego (czy też charakter) noszącego. I to w zasadzie niezależnie od wieku i ubioru. Bransoletki pasują bowiem zarówno dojrzałym, jak i młodzieńcom. Można je nosić do t-shirtów, bluz i do koszuli.

David Beckham

Bransoletki dobrze też wyglądają w towarzystwie garnituru.

tumblr_mh6d09wAOg1r9whjqo1_500

Tak jak wszędzie zachowajmy jednak umiar. Obwieszeni od stóp do głów na pewno nie będziemy wyglądać męsko, lecz śmiesznie. Poza tym, zapamiętajmy jedną zasadę etykiety – epatowanie luksusem jest nie do przyjęcia.

A oto mój wybór bransoletek, które wyglądają męsko, czyli odważnie i elegancko.

Kolekcja APART

Bransoletki Apart

Kolekcja FOSSIL (na górze) i HORIDO (dół)

Bransoletki Fossil i Horido

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz